Стратегія експорту: компанія «БІОТЕСТЛАБ» взяла участь в африканському турне міністра закордонних справ України

«БІОТЕСТЛАБ» успішно представила фармацевтичну галузь України на бізнес-форумах, що відбулися у жовтні в рамках африканського турне міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби

Стратегія експорту: компанія «БІОТЕСТЛАБ» взяла участь в африканському турне міністра закордонних справ України

Генеральний директор компанії «БІОТЕСТЛАБ» Олена Салій та керівник департаменту міжнародних продажів Олександр Ткачук увійшли до складу офіційної делегації першого африканського турне міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Турне пройшло чотирма країнами Субсахарної Африки: Сенегал, Кот-д’Івуар, Ґана та Кенія. В його рамках відбулися переговори на державному рівні та низка бізнес-форумів, організованих Радою експортерів та інвесторів при МЗС України та відповідними африканськими інституціями: торговельно-промислові палати, FDA, інвестиційні компанії, представники бізнесу. Український бізнес презентували близько 20 експортоорієнтованих компаній, зареєстрованих на урядовій платформі NAZOVNI.

Як підкреслив, підводячи підсумки турне, Дмитро Кулеба, розвиток взаємовигідних відносин з країнами Африки є важливою частиною стратегії нових горизонтів, яка була розроблена в МЗС на доручення Президента України Володимира Зеленського.

«Україна принципово переглядає характер українсько-африканських відносин та відкриває нові взаємовигідні можливості. Сільське господарство та фармацевтика входять до стратегічних напрямків», — цитує міністра Урядовий портал.

В рамках турне представники компанії «БІОТЕСТЛАБ» взяли участь у чотирьох бізнес-форумах. Крім того, проведено перемовини з керівниками реєстраційних органів країн, більше двадцяти ділових зустрічей щодо дистрибуції ветеринарної продукції в регіоні.

Олена Салій:

«Уявлення про африканські країни як економічно нерозвинені залишається стереотипним. Так, Африка дуже неоднорідна, ситуація у багатьох країнах суттєво відрізняється. Номінальний ВВП континенту дорівнює 1,4 трильйона євро, а економічне зростання випереджає демографічне — платоспроможність місцевих жителів підвищується.

"БІОТЕСТЛАБ" постачає продукцію до Єгипту з 2015 року. Це був перший експортний ринок для компанії і на сьогодні він залишається найбільшим. Країни Субсахарної Африки не менш цікаві. Для прикладу, Сенегал, де у рамках турне відбувся перший бізнес-форум, має розвинене птахівництво, а поголів’я ВРХ перевищує наявне в Україні. Та головне, ми побачили інтерес до продукції на урядовому рівні, отримали пропозиції співпраці з боку місцевого бізнесу — чіткий сигнал до економічної взаємодії».

Олександр Ткачук:

«Ринок ветеринарних препаратів Африки — перспективний канал для довгострокового партнерства. Окрім країн, відвіданих в рамках турне, для нас не менш цікавими є Ефіопія, Судан, Нігерія, Алжир, Марокко та інші. Пріоритетні продукти: вакцини для птиці, ВРХ, ветеринарні лікарські препарати, у тому числі для домашніх тварин».

Компанія «БІОТЕСТЛАБ» відома не лише як лідер ринку ветеринарних препаратів України, але й як активний експортер. Продукція представлена у понад 20 країнах. Минулого року географію експорту розширили В’єтнам і Ліван, а цього року — Узбекистан. У 2021 році кожна третя упаковка препаратів йшла на іноземні ринки.

З початком російської агресії компанія продовжила виконувати експортні контракти, перебудувавши логістичні ланцюжки. «БІОТЕСТЛАБ» випускає продукцію на власних потужностях, оснащених сучасним обладнанням, в Україні. Підприємство сертифіковане світовим лідером, агентством з акредитації DQS (Німеччина), на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001:2015, виробничі процеси відповідають вимогам GMP (Good Manufacturing Practice), що дає змогу реалізовувати продукцію у країнах з жорсткими регуляторними вимогами.

Олена Салій:

«Компанія "БІОТЕСТЛАБ" побудувала успішну міжнародну стратегію, що дало змогу вивести бізнес на якісно новий рівень. Ми постійно шукаємо шляхи розвитку, нові можливості, нові ринки.

Продукція "БІОТЕСТЛАБ" вже представлена у понад 20 країнах світу. І африканське турне — черговий крок, щоб розширити географію експорту. Науковий потенціал, потужна виробнича компетенція, відповідність високим стандартам якості, широкий асортимент вакцин для птахівництва та тваринництва, лікарських ветпрепаратів і дезінфектантів дають можливість працювати на міжнародних ринках, допомагати вирішувати проблеми продовольчої безпеки.

Дякуємо Міністерству закордонних справ, Дмитру Кулебі за створення політичної парасольки для українського експорту в Африку, новим партнерам за бажання співпрацювати, за щиру підтримку України».