Компанія БІОТЕСТЛАБ представила нестероїдний протизапальний препарат для птиці та тварин ТЕРМОНОРМ

Компанія БІОТЕСТЛАБ представила нестероїдний протизапальний препарат для птиці та тварин ТЕРМОНОРМ

Новинка призначена для застосування свійській птиці, а також свиням і телятам при патологічних станах, що супроводжуються гіпертермією, спричиненою тепловим стресом, запальним чи больовим синдромом слабкої та середньої інтенсивності

Компанія БІОТЕСТЛАБ вивела на ринок препарат ТЕРМОНОРМ з діючою речовиною ацетилсаліцилова кислота для застосування при патологічних станах у свійської птиці (курчата-бройлери, племінні кури, ремонтний молодняк), свиней і телят, що супроводжуються гіпертермією.

ТЕРМОНОРМ випускається у формі порошку (білого чи світло-сірого кольору). 1 г препарату містить 700 мг ацетилсаліцилової кислоти. Постачається в пакетах з фольгованих матеріалів об'ємом 1 кг.

Основний напрям використання ТЕРМОНОРМУ — запобігання негативному впливу теплового стресу на організм птиці, тварин.

Валерія Килименко, керівник відділу впровадження ветеринарних препаратів компанії БІОТЕСТЛАБ:

— Не секрет, що птиця і тварини важко переносять високу температуру. Це пов’язано з їхньою фізіологією. Приміром, в організмі птиці немає потових залоз, серцево-судинна реакція — слабка, терморецептори є тільки в шкірі, головному мозку, на язиці. З підвищенням температури птиця починає прискорено дихати: кількість циклів зростає з 22-25 до 250 і більше за хвилину. Для випаровування одного грама води витрачається до 540 калорій енергії. Птиця менше рухається, менше їсть: доведено, що при підвищенні температури на кожний градус вище 20°С споживання корму бройлером знижується на 1,5%. Виникають проблеми з травленням. За температури 35°С маса тонкого кишечника знижується на 20-23%, всмоктувальна поверхня ворсинок — на 19%, активність травних ферментів — на 60%. Знижуються кислотність і бактерицидна функція шлункового соку, порушується баланс між корисною та патогенною мікрофлорою, розвивається синдром PSE (м’якої м’язової тканини). Результат — погіршення конверсії корму та приросту у бройлерів, зниження несучості та якості яєць у несучок. Врешті-решт, якщо проблему теплового стресу не вирішити, підвищення загальної температури тіла призводить до венозного застою крові. А це — причина загибелі від асфіксії або серцево-судинної недостатності.

Ацетилсаліцилова кислота, що входить до складу ТЕРМОНОРМУ, сприяє зниженню температури тіла шляхом пригнічення ділянок головного мозку та центральної нервової системи, які регулюють відповідні процеси в організмі. Крім того, антиагрегантний ефект ацетилсаліцилової кислоти розріджує кров, розширює судини, уповільнює утворення тромбів у судинному руслі, мінімізуючи здатність тромбоцитів до склеювання.

Валерія Килименко:

Застосування ТЕРМОНОРМУ в спекотний період сприяє нормальному функціонуванню серцево-судинної системи, даючи можливість запобігти масовій загибелі птиці чи тварин від серцевих захворювань (ішемія, інфаркт тощо), а також нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, імунної, репродуктивної систем організму.

Інший напрям використання препарату — при різних запальних процесах неінфекційного генезу, больовому синдромі, при виражених поствакцинальних ускладненнях: ацетилсаліцилова кислота ефективно бореться з запальними процесами (пригнічуючи активність циклооксигеназ, внаслідок чого до вогнищ запалень не надходить енергія), знижує температуру, знеболює.

До складу ТЕРМОНОРМУ як допоміжні речовини входять гідрокарбонат натрію й аеросил. Перша речовина забезпечує хорошу розчинність препарату у воді різної жорсткості, підтримує стабільність розчину протягом 24-х годин. Аеросил запобігає злежуваності, утворенню грудок протягом тривалого періоду зберігання.

Валерія Килименко:

Розробляючи ТЕРМОНОРМ, ми врахували фактор економії трудовитрат персоналу. Гідрокарбонат натрію при змочуванні водою викликає виділення вуглекислого газу, що призводить до швидкого розпушування конгломератів порошку, прискорює розчинення препарату. При цьому немає необхідності постійно контролювати розчин, перемішувати його. Завдяки аеросилу препарат не злежується протягом всього терміну зберігання — двох років, зберігає стабільність після відкриття пакету протягом 28 діб. Усе це забезпечує отримання позитивного результату за рахунок повного розчинення порошку та надходження діючої речовини в організм птиці чи тварини.

ТЕРМОНОРМ вводиться перорально, протягом 3-5 діб. Дозування: 1 г препарату на 7 кг маси тіла тварини (100 мг ацетилсаліцилової кислоти на кг м. т.) на добу з питною водою або індивідуально; 0,3-0,6 кг на 1000 л води для птиці; 1,5 кг на 1000 л води для свиней. Свіжий розчин препарату необхідно готувати щодня.

Препарат офіційно зареєстровано в Україні. Номер реєстраційного посвідчення — АВ-09365-01-20.