Розвиток і вдосконалення Biotestlab

Відома компанія «БіоТестЛаб» відзначає цього року свій 30-річний ювілей. Нині в портфелі компанії — високі технології, загартовані часом.

Розвиток і вдосконалення Biotestlab

Широкий асортимент продукції, суворі вимоги до якості, постійне професійне вдосконалення — це ті основні принципи діяльності компанії, що забезпечили їй переваги в жорсткій конкурентній боротьбі й дозволили завойовувати довіру ветеринарних лікарів в Україні.

Біографія «іменинника»

Листопад 1989 року — засновано науково-виробниче підприємство «Біо-Тест-Лабораторія».

У 1990–1994 рр. — розробка й виробництво вакцин і діагностичних тестів. Під керівництвом професора Віталія Олександровича Сергєєва розроблені й запущені у виробництво вакцини проти хвороби Ауєскі для хутрових звірів, перша в країнах СНД маркована вакцина проти хвороби Ауєскі свиней, вакцина проти хвороби Тешена свиней, проти парвовірусної хвороби, класичної чуми свиней, діагностичні тест-системи для діагностики хвороби Ауєскі.

1995–2000 рр. — створення ветеринарного сервісу для клієнтів. Дистрибуція продукції провідних закордонних компаній.

2001–2005 рр. — розроблено першу вітчизняну вакцину для птахів проти хвороби Ньюкасла зі штаму Ла-Сота, засновану на СПФ-технології.

2001 рік — створено першу в Україні та країнах СНД діагностичну лабораторію, яка сертифікована відповідно до вимог стандарту ISO/IEC 17025 іноземним органом сертифікації (2002). У 2003 році лабораторія отримала від Державного комітету ветеринарної медицини України офіційне повноваження на проведення лабораторної діагностики хвороб тварин і птиці. Організовано «Центр сучасної діагностики» (ЦСД).

2005–2008 рр. — освоєно виробництво вакцини проти бешихи свиней і вакцини «Меварекс» проти міксоматозу кроликів (за технологією словацької фірми MEVAK). Розроблено та впроваджено у виробництво тест-системи для діагностики КЧС, вакцину проти геморагічної хвороби кроликів, комплексну вакцину для кроликів проти міксоматозу і ГХК.

2009 рік — розпочато виробництво хіміотерапевтичних препаратів. Створено лінійку оральних і ін’єкційних антибіотиків, антигельмінтиків, а також засобів гігієни та дезінфекції.

2009 рік — розроблено лінійку вакцин для птиці, освоєно їх виробництво. Вакцини проти хвороби Гамборо, Ньюкасла, СЗЯ, інфекційного енцефаломієліту й віспи птиці, проти хвороби Марека для бройлерів. За кордоном придбано торгові марки вакцин для птиці — Полімун, свиней — Суімун, кроликів — Лапімун, ВРХ — Бовімун. Разом із ними придбано й низку ноу-хау для вдосконалення технології виробництва вакцин. Сертифікація за міжнародним стандартом ISO 9001:2008.

2010 рік — виведено на ринок дезінфектант Віросан.

2011 рік — реконструкція та модернізація виробництва.

2012–2015 рр. — реструктуризація, в результаті якої виділено компанії — самостійні юридичні особи: науково-виробниче підприємство «БіоТестЛаб» і торговий дім «ВЕТЕКО». «БіоТестЛаб» фокусується на розробці й виробництві ветеринарних препаратів. Центр ветеринарної діагностики (ЦВД) стає незалежною компанією. Створено унікальний комплексний антибіотик для орального застосування — Триколін (енрофлоксацин + триметоприм + колістин).

2014 рік — завершено проектування науково-виробничого ветеринарного комплексу «БіоТестЛаб», до складу якого входить науково-дослідна група, сучасне виробництво ветеринарних препаратів, підрозділ забезпечення якості, група наукових консультантів для ветеринарного супроводу, департамент логістики й торговий дім.

2015 рік — початок виробництва аутогенних вакцин. Освоєно виробництво фармацевтичних препаратів у формі суспензій: Кламоксан, Амоксан-150, Енроксан-Макс, Цефтіфур-50.

2016–2018 рр. — вихід ветеринарних препаратів виробництва «БіоТестЛаб» на міжнародні ринки. Лінійка вакцин для птахівни-цтва зареєстрована й успішно застосовується у Єгипті, Казахстані, Іраку й Узбекистані. Великий асортимент вакцин і фармпрепаратів широко використовують на ринках Оману, Катару, Афганістану, Бахрейну, Камеруну, Грузії й інших країн. Участь «Біо-ТестЛаб» у міжнародній виставці VIV MEA (Середній Схід і Африка) в Абу-Дабі.

2017 рік — розроблено й зареєстровано унікальні та наукомісткі продукти. Релакс — єдиний в Україні препарат у вигляді колоїдного розчину серед препаратів для наркозу для домашніх тварин. Рабітест РІФ — набір глобулінів антирабічних флуоресцентних для діагностики вірусу сказу.

2018 рік — розпочато виробництво препарату Бовімун 4 — комбінованої 4-валентної вакцини проти респіраторно-репродуктивного комплексу захворювань ВРХ і завершено розробку 3-валентної вакцини проти сальмонельозу птиці — Полімун Сальма.

2019 рік — перша в Україні зареєстрована вакцина проти вірусу геморагічної хвороби кроликів Лапімун ГБК-2, в складі якої два штами вірусу ГХК. «БіоТестЛаб» починає постачання своєї продукції в Непал, проводить процедуру реєстрації своїх препаратів у Пакистані, Кувейті, Марокко та В’єтнамі.

Компанія сьогодні

Сьогодні «БіоТестЛаб» має у своєму портфелі близько 100 зареєстрованих ветеринарних препаратів, із них — 34 вакцини для птиці, свиней, великої рогатої худоби та кролів. Загалом компанія виробляє понад 100 ветеринарних препаратів, серед яких 17 найменувань — це аутогенні вакцини. Усього форм випуску понад 300, різні дозування та види фасування забезпечують нашим клієнтам широкий вибір рішень і зручність застосування.

У кожній групі препаратів є унікальні лінійки та продукти. Зокрема, це повна лінійка вакцини проти хвороби Гамборо, хвороби Ньюкасла, СЗЯ, інфекційного енцефаломієліту і віспи птиці, проти хвороби Марека для бройлерів й ін. Віросан Макс — сертифікований український дезінфектант проти африканської чуми свиней. Ми пишаємося тим, що наше виробництво є унікальним для України, а за асортиментом вакцин входить до двадцятки світових лідерів. Виробництво вакцин належить до високих технологій. У світі виробляють вакцини тільки близько півтори сотні підприємств. Науковий потенціал компанії — команда професіоналів, учених і аспірантів. Це — науковий департамент, що розробляє ветеринарні препарати, наповнюючи продуктовий портфель компанії. Ми розвиваємо науково-виробничу школу з підготовки персоналу, передаємо молодим фахівцям знання й компетенцію. Завдяки високому науковому потенціалу щорічно розробляємо і реєструємо близько 10 нових препаратів і удосконалюємо стільки ж наявних у серійному виробництві.

«БіоТестЛаб» володіє наукомісткими технологіями; низка препаратів, їх склад та/або технології запатентовано. Виробництво компанії «БіоТестЛаб» працює відповідно до міжнародного стандарту GMP і сертифіковане за стандартом ISO 9001:2015. Німецька компанія DQS, що підтверджує міжнародні сертифікати ISO 9001:2015, високо оцінила не лише виробництво «БіоТестЛаб», а й процес розробки вакцин і хіміко-фармацевтичних препаратів.

Виробничі потужності «БіоТестЛаб» дозволяють забезпечувати клієнтів асортиментом вакцин і фармпрепаратів для різних видів тварин у великих обсягах. Так, за 2018 рік було вироблено понад 2 млрд доз вакцин для птиці лінійки Полімун. У 2018–2019 рр. практично всі свинарські господарства прищеплювалися проти класичної чуми свиней нашою вакциною Суімун КЧС, і більшість із них також вакциною Суімун Ері проти бешихи свиней; 40% кроликів в Україні захищено вакцинами лінійки Лапімун; понад 30% ринку тваринницьких і птахівничих підприємств користуються нашими дезінфектантами.

Майбутнє компанії «БіоТестЛаб» ми пов’язуємо з розвитком науки, інноваційних технологій і плануємо створення нового науково-виробничого комплексу, до складу якого входитиме новий завод. Сьогодні ведемо переговори з інвесторами про його будівництво.

Підбиваючи підсумки за 30 років роботи, ми упевнено говоримо, що нашим головним завданням завжди був і буде постійний розвиток і вдосконалення національного виробництва ветеринарних препаратів, зокрема вакцин, щоб відповідати найвищим очікуванням наших клієнтів.

Ми вдячні всім співробітникам нашої команди! Дякуємо нашим партнерам, клієнтам і колегам за плідну співпрацю й наші спільні досягнення!

Шановні партнери та клієнти, ми раді працювати для вас і разом із вами!

Читати версію статті в форматі PDF